Veľký deň pre našu JA Firmu

Veľký deň pre našu JA Firmu

Veľký deň pre našu JA Firmu

Dňa 21. 3. 2018 sme sa zúčastnili JA Veľtrhu podnikateľských talentov, ktorý sa tento rok konal v Bratislavskom nákupnom centre AVION. Je ralizovaný neziskovou organizáciou Junior Achievement Slovensko v rámci Týždňa podnikateľského vzdelávania, pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Veľtrh je vyvrcholením celoročného úsilia študentov stredných škôl z celého Slovenska. JA Firmy prezentovali verejnosti i odbornej porote svoje podnikateľské plány, výrobky a služby.

Sme jedna zo štyroch JA Firiem, ktorá zastupovala Strednú odbornú školu Partizánske.  Stretli sme sa so svojou konkurenciou a súťažili hneď v niekoľkých kategóriách: AT&T Manažérsky tím, AVION Marketingová prezentácia, CITI Finančné riadenie, SAP Produkt pre 21. storočie - výberová kategória, S&T Úžitkový produkt - výberová kategória. Bojovalo sa taktiež o výberové ocenenia ako IBM Prezentácia na pódiu a nechýbal ani výber finalistov pre medzinárodnú súťaž Company of the Year Competition. Špeciálna bola Cena študentov, či TOP Tím Aplikovanej ekonómie.

Keďže neexistuje žiadny recept na výhru a každá JA Firma je iná, museli sme sa preto sami rozhodnúť, ako budeme na veľtrhu najlepšie prezentovať svoje silné stránky, skúsenosti, ako demonštrovať svoje dosiahnuté úspechy a jedinečnosť svojho príbehu. Hodnotenie každej z kategórií prebiehalo aj formou interviewa vo výstavnom stánku. 27 členná odborná porota brala do úvahy mnohé kritériá, ako napríklad či sú študenti schopní viesť zákazníka cez obchodný proces typický pre predaj na veľtrhu od začiatku až do ukončenia obchodu/predaja.

Všetko úsilie však prinieslo svoje ovocie a naša JA Firma Ekoverde v zložení 5 študentov (Mária Jakubíková, Martina Poliaková, Matúš Opavský, Mário Mano, Pavol Stano) si odniesla rovno 3 ocenenia: Víťazný tím - 1. miesto - TOP Tím Aplikovanej ekonómie, Víťazný tím - 1. miesto - AVION Marketingová prezentácia, 2. miesto - S&T Úžitkový produkt (ekologické, kompletne kompostovateľné kelímky, z ktorých vyrastie rastlinka). Touto cestou budeme reprezentovať neziskovú organizáciu Junior Achievement Slovensko na
výročnom zasadnutí Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory v Bratislave a 4. 4. nás budete môcť vidieť na obrazovkách TV Markízy v Teleráne

Na záver sa chceme poďakovať všetkým našim fanúšikom, ktorí nám držali palce a všetkým, ktorí nám poskytli akúkoľvek podporu, veľmi si to ceníme. 

Ďakujeme, že nám pomáhate rásť.

Tím Ekoverde.

Viac sa dozviete tu:
JA Veľtrh podniakteľských telentov - galéria fb JA Slovensko
JA Veľtrh podnikateľských talentov - web 
Týždeň podnikateľského vzdelávania - video
JA Firma Ekoverde na stupni víťazov - článok
JA Veľtrh podnikateľských talentov je pre žiakov stretnutím s praxou - článok

29468984_1321640547979354_891586389756346368_njpg
Facebook Ekoverde: klikni tu
Instagram Ekoverde: @ekoverde.jafirma
E-mail: ekoverde.info@gmail.com