Predstavujeme Vám našu firmu

Predstavujeme Vám našu firmu

Predstavujeme Vám našu firmu

„Dobrý obchod je vtedy, kde sú spokojní všetci zúčastnení.“

   Tomáš Baťa (1876 - 1932)

Založenie a fungovanie JA Firmy Ekoverde je plne v kompetencii študentov 3. ročníka, odboru obchodná akadémia. Je súčasťou predmetu aplikovaná ekonómia. Ekoverde, JA Firma, ktorá sídli na Strednej odbornej škole v Partizánskom, sa v školskom roku 2017/2018 rozhodla zapojiť do programu, ktorý na Slovensku zastrešuje Junior Achievement Slovensko.

Podnikateľská činnosť Ekoverde, JA Firmy je zameraná na úpravu jednorazových, kompletne kompostovateľných, ekologických "coffee to go" kelímkov, vyrábaných z celulózy s vrstvou PLA plastu na kelímky, z ktorých Vám vyrastie rastlina.  Kelímky pretvárame a vkladáme do nich organické semienka rôznych druhov rastlín.

Vedľajšou činnosťou JA Firmy je výroba nápojov, ktoré si naši zákazníci rôznych vekových kategórií môžu spokojne vypiť v našich Ekoverde kelímkoch a následne ich hodiť do „Ekoverde“ koša. Poháre budú odvezené na rôzne miesta a vyrastú z nich rastliny.

Rozhodnutie firmy pre uvedený predmet podnikania je z toho dôvodu, že ľudia na celom svete si jednoducho zvykli vypiť nápoj z umelého kelímku, a potom ho bez výčitiek hodiť do obyčajného koša. Väčšina z nás si to neuvedomuje, ale vytvárame neskutočné veľké množstvo odpadu.

Hlavným cieľom našej firmy je pokúsiť sa nahradiť umelé, neekologické, jednorázové kelímky našimi – rozložiteľnými, ktoré obohacujú prírodu o nové rastliny a nevytvárajú ďalší odpad.